Cumhuriyet Üniversitesi’ne ISO 9001 Belgesi Verildi

by / / HABERLER

Cumhuriyet Üniversitesi(CÜ)’ne British Certifications Uni Akademi Enstitüsü tarafından ISO 9001-2008 belgesi verildi.

CÜ Rektörlüğü’nde düzenlenen belge takdim töreninde Uni Akademi Enstitüsü Başdenetçi Ali İlseven, Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık’la görüşerek belge hakkında bilgi verdi.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Erkul, Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Ertan Buyruk ve Yrd. Doç. Dr. Ahmet Mazlum’unda katıldığı törende İlseven “Cumhuriyet Üniversitesi ile yapılan işbirliği neticesinde ISO 9001-2008 kalite yönetim Sistemleri temel eğitimleri ve belgelendirme çalışmasına başlanıldı. İlk adıma başlanırken bu bir süreçtir. Bu sürecin ileriki aşamalarında ise uygulama kolaylıkları ve dokümantasyon eğitimleri verilecektir. Bu süre içerisinde tüm birimlerin oto kontrol ve denetlenebilir sistemleri uygulanırlığı sağlanacaktır. Bununla ilgili Rektörümüzün vermiş olduğu bu imkanlardan dolayı ve üniversiteye kazandırmış olduğu kalite sistem anlayışından dolayı çok teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Rektör Prof. Dr. Kocacık ise “Üniversitelerin temel görevleri eğitim, öğretim, araştırma, uygulama ve üretimdir. Ama bunların ortak paydasının kalite olduğunu hepimiz biliyoruz. Göreve başladığımızda da bunu açıkça belirtmiştik. Ortak payda olan kalitenin sağlanması içinde bu şekilde eğitim, öğretim hizmetlerinin kurumsallaşması ve diğer kurumlarla da iş birliği içinde gerçekleşmesi için bu sertifikanın bize büyük bir motivasyon sağlayacağına inanıyoruz. Bu işbirliğini sağlayan değerli yöneticilere teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Uni Akademi Enstitüsü Başdenetçi Ali İlseven, Rektör Prof. Dr. Kocacık’a IS0 9001-2008 belgesini takdim etti.

TOP